گزارشگران بازی‌های ایران در جام جهانی چه کسانی هستند؟

قرار است بازی‌های تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را ۳ گزارشگر مختلف گزارش کنند.

به گزارش جهان مانا ، در سال‌های گذشته فوتبال‌های اروپایی در لیگ‌های مختلف، جام‌های ملت‌های قاره‌ای و جام جهانی و رقابت‌های مقدماتی تورنمنت‌هایی که گفته شد، به صورت‌های مختلف پخش می‌شد که در نهایت منجر به شکایت‌های بین المللی از صدا و سیما می‌شد و پرونده‌های زیادی در این باره در عرصه بین الملل برای صداوسیما تشکیل شده بود و حتی بعضا منجر به جریمه‌هایی هم می‌شد. امسال صدا و سیما تصمیم گرفته حق پخش بازی‌ها را با توافق بخرد و برای بینندگان داخل ایران پخش کند. قرار است ویژه برنامه جام جهانی از شبکه ۳ به زودی روی آنتن برود و این برنامه به مدت یکماه میهمان خانه‌های مردم باشد.

بازی‌های تیم ملی با بالاترین کیفیت

بالاخره بعد از چند هفته تلاش و دو روز مذاکره مستقیم، صدا وسیما و مجموعه ” Bin Media Group ” توافق کردند تا بازی‌های جام جهانی از صدا و سیما به صورت مستقیم پخش شود. به نظر می‌رسد صداوسیما برای اولین بار پس از سال‌ها تصمیم گرفته تا حق پخش این مسابقات را خریداری کند و فوتبالدوستان ایرانی می‌توانند سه دیدار تیم ملی در این تورنمنت را با بهترین کیفیت تماشا کنند.

آغاز برنامه از جمعه

قرار است ویژه برنامه شبکه سه برای پوشش جام جهانی قطر ۲۰۲۲ از روز جمعه۲۷ آبان آغاز شود. پیش تولید این برنامه از مدت‌ها قبل شروع شده و بخش‌های ویژه‌ای مدنظر قرار دارد که شامل ارتباط مستقیم با اکیپ اعزامی به دوحه، برگزاری مسابقات پیش بینی برای مخاطبان، ارائه اطلاعات حاشیه‌ای پیرامون جام و… می‌شود.

ساخت استودیو در دوحه

از آنجایی که شبکه‌های تلویزیونی مختلف برای جام جهانی برنامه‌ریزی کرده‌اند، سازمان صداوسیما هزینه زیادی انجام داده تا چند استودیوی اختصاصی در دوحه داشته باشد. با شروع پیش‌تولید و تولید برنامه‌های مختلف، گروهی از صداوسیما به قطر اعزام شدند تا مقدمات ساخت استودیو را فراهم کنند. این استودیو‌ها در دوحه در حال ساخت هستند تا گزارشگران اعزامی بتوانند به شکلی بهتر رویداد‌ها را به تصویر بکشند و از میهمانان حاضر در قطر نیز در برنامه‌های خود استفاده کنند.

میثاقی مجری ثابت؛ احمدی در رفت و آمد

آنطور که شنیدیم در ابتدا قرار بود، محمد حسین میثاقی برای تهیه گزارش و همچنین مصاحبه با افراد مختلف راهی قطر شود و در استودیویی که شبکه ۳ در دوحه تدارک دیده مسقر شود. بعد از چند روز، اما سیاست‌های برنامه تغییر کرد و میثاقی مجری ثابت استودیوی تهران خواهد بود. همچنین قرار است محمد رضا احمدی هم در روز‌هایی که در تهران حضور دارد، کنار میثاقی کار اجرا را برعهده داشته باشد و دوباره شاهد این زوج در ویژه برنامه جام جهانی باشیم. احمدی، چون وظیفه گزارش بعضی از بازی‌ها را هم عهده دار است، با توجه به داشتن باکس گزارش در استادیم‌های محل برگزاری رقابت‌ها راهی قطر خواهد شد تا چند دیدار جام جهانی از جمله یکی از بازی‌های تیم ملی را از دوحه گزارش کند.

اعزام دو گزارشگر جوان

بعد از اینکه حضور میثاقی در قطر منتفی شد و احمدی هم بین تهران و قطر در رفت و آمد خواهد بود، مدیران شبکه ۳ تصمیم گرفتند دو گزارشگر جوان خود را به قطر اعزام کنند تا حواشی رقابت‌های جام جهانی و گفتگو‌ها را پوشش بدهند. به احتمال فراوان بهنام مهدی زاده و احسان خراسانی گزارشگران اعزامی شبکه ۳ به قطر خواهند بود.

انصراف جاودانی از اجرا

یکی از برنامه‌های مدیران صدا و سیما برای اجرای ویژه برنامه جام جهانی در شبکه ۳، حضور رضا جاودانی مجری با سابقه صدا و سیما به عنوان مجری ثابت در کنار محمد رضا احمدی و یا محمد حسین میثاقی بود. با این حال جاودانی به درخواست مدیران صدا و سیما پاسخ منفی داد و اعلام کرد نمی‌تواند پیشنهاد اجرا در ویزه برنامه جام جهانی را قبول کند.

حضور میهمانان داخلی و خارجی

شبکه ۳ برنامه مفصلی برای جام جهانی تدارک دیده و قرار است آیتم‌های ویژه‌ای در ارتباط با تیم ملی و سایر تیم‌های حاضر در جام جهانی پخش کند. همچنین این برنامه هر شب میزبان چهره‌های معروف فوتبال ایران خواهد بود. به غیر از میهمانان داخلی قرار است از طریق اسکایپ، چهره‌های مطرح خارجی و فوتبالیست‌های سرشناسی در برنامه جام ۲۰۲۲ حضور پیدا کنند و در مورد مسائل مختلفی به صحبت بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا