توپ جنجالی دست خدای مارادونا به فروش رفت

توپی که دیه‌گو مارادونا در جام جهانی ۱۹۸۶ با دست وارد دروازه انگلیس کرده بود تا صحنه مشهور به دست خدا را خلق کند در یک حراجی به مبلغ ۲.۴ میلیون دلار فروخته شد.

به گزارش جهان مانا، دیه‌گو مارادونا در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک در دیدار تیم‌های ملی آرژانتین و انگلیس یکی از جنجالی‌ترین صحنه‌های تاریخ جام جهانی را خلق کرد.

مارادونا در آن مسابقه که به دلیل درگیری نظامی دو کشور با تنش زیادی همراه بود در یک صحنه وقتی در محوطه جریمه انگلیس به هوا پرید توپ را با استفاده از دست وارد دروازه سه‌شیرها کرد و داور متوجه این خطا نشد و گل آرژانتین را پذیرفت. مارادونا بعد از مسابقه اعتراف کرد که از دستش استفاده کرده است ولی از عبارت “دست خدا” استفاده کرد تا این گل برای همیشه به این نام معروف شود.

امروز در یک حراجی در شهر لندن توپی که در آن صحنه توسط مارادونا با دست وارد دروازه انگلیس شده بود به قیمت ۲.۴ میلیون دلار فروخته شد. در حراجی برگزار شده کسی که روی صحنه رفت تا این توپ را معرفی کند همان داوری بود که در جریان مسابقه نتوانسته بود خطای مارادونا را تشخیص دهد.

علی بن‌ناصر، داور بازنشسته تونسی، قضاوت دیدار آرژانتین و انگلیس در یک چهارم نهایی جام جهانی ۱۹۸۶ را بر عهده داشت. توپ سی و شش ساله تولید شده توسط آدیداس از همان زمان تا امروز در اختیار او بود.

داور بازنشسته تونسی امروز در حراجی باد آکشنز در شهر لندن این توپ تاریخی را به قیمت ۲ میلیون پوند معادل ۲.۴ میلیون دلار به فروش گذاشت و به سرعت آن را فروخت.

منبع: ورزش سه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا