الناز رکابی در راه سفر به انگلیس

فدراسیون جهانی صعود‌های ورزشی، الناز رکابی را برای حضور در برنامه افزایش مربیان زن در بازی‌های المپیک انتخاب کرد.

الناز رکابی یکی از نمایندگان ایران در مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا بود که با رتبه چهارمی به کار خود پایان داد. اتفاقات رخ‌داده در این رقابت‌ها سبب شد شایعاتی پیرامون او شکل بگیرد، اما سنگنورد ایرانی اعلام کرد قصد خداحافظی ندارد.

رکابی در ادامه با وزیر ورزش و جوانان دیدار کرد. چندی بعد مارکو اسکولاریس رییس فدراسیون جهانی صعود‌های ورزشی از محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی المپیک ایران خواست هرچه زودتر زمینه تمرینات این ورزشکار را به منظور حضور در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک پاریس ۲۰۲۴ مهیا سازد تا او با آمادگی کامل در مسابقات جهانی آینده حضور داشته باشد.

خسروی وفا هم از وضعیت خوب الناز رکابی پس از بازگشت از مسابقات خبر داد و تاکید کرد کمیته ملی المپیک تلاش می‌کند تا الناز رکابی ورزشکار شایسته صخره‌نوردی کشورمان در رقابت‌های جهانی پیش رو حضور داشته باشد.

حالا فدراسیون جهانی صعود‌های ورزشی در قالب برنامه‌ای موسوم به «آرزوها» از رکابی دعوت کرده همراه با سه ورزشکار دیگر در برنامه افزایش مربیان زن در بازی‌های المپیک شرکت کند.

سایت فدراسیون جهانی صعود‌های ورزشی در گزارشی نوشت سومین گروه از مربیان از سراسر جهان به مسیر زنان در ورزش با عملکرد بالا (WISH) ملحق شده‌اند. هدف این برنامه، افزایش تعداد مربیان زن در بازی‌های المپیک است. در بخش سنگ‌نوردی، بئاتریکس چونگ از سنگاپور، استلا کراسیدو از یونان، مگان مک دونالد از امریکا و الناز رکابی از ایران؛ همگی برای شرکت در این برنامه که توسط کمیته بین‌المللی المپیک و همبستگی المپیک ایجاد شده، انتخاب شدند.

منبع: طرفداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا